NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“
5823
Цветни аспекти

Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“

Фотографската изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“ ще бъде открита в Музея на фотографията в Казанлък на 11 юни. Това съобщиха от културния институт.  Авторът е роден в столицата. Завършил е Техникум по полиграфия и фотография, след което учи да следвам „Начална училищна педагогика“ в Софийския университет „Св

| 06 Юни 2024, 11:28 ч.
Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“
Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“
Снимка © DFA

Фотографската изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“ ще бъде открита в Музея на фотографията в Казанлък на 11 юни. Това съобщиха от културния институт. 

Режисьорката Катя Петрова започна репетиции в Народния театър на „Някой ще дойде“ от Юн Фос.

Премиерата ще бъде на 22 ноември, съобщават от трупата. Спектакълът се реализира по линия на програмата „Театър+“.

Участват актьорите Веселин Мезеклиев, Елена Димитрова и Кире Гьоревски.

Сценографията е на Борис Далчев и Петя Караджова, а 3D мапингът – на Момчил Алексиев. Композитор е Христо Йоцов, а звуковият дизайн е на Светлозар Георгиев.

Юн Фосе e aвтор на над 30 романа, сборници с разкази, поезия, есета и детски истории. Произведенията му са преведени на над 40 езика, в това число и на български. „Някой ще дойде“ е първата му пиеса, публикувана през 1996 г. и една от най-известните сред

Венелин Христов Цанков, както е истинското му име, е роден на 7 юни 1924 г. в София. Майка му е уважавана учителка. Баща му Христо Цанков-Дерижан е роден в Габрово, но по-късно идва в София, където започва доста бърза кариера като общественик, политик и литератор. Бил е и директор на Народния театър. „Когато майка ми е била бременна с мен, баща ми е посадил онези две тополи пред Народния театър с надеждата, че аз ще имам нещо общо с този театър. Тополите и сега са там“, разказва Вили Цанков.

През 1947 г. Вили Цанков завършва Военното училище в София. В периода 1947-1950 г. учи стопански и социални науки в Софийския университет, но не завършва обучението си. Междувременно се занимава с поезия и скулптура, рисува картини, но без особен талант и в трите области. Театралното изкуството обаче го влече. Покрай своя приятелка, студ

Ставам рано и знам, че отивам на работа, ще правя дадена роля, в добро настроение съм, ще видя този и онзи… Истинска радост е. Животът на актьора е в театъра. Без него артистът е загинал. Думите са на големия български актьор Васил Попов. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Той е роден на 25 юни 1934 г. в София. От малък иска да стане актьор. По-късно, заедно с приятеля си Димитър Манчев, се записват в детската театрална школа, в профсъюзния дом „Георги Димитров“ към Министерството на транспорта. „Миризмата на лепило, с която ни лепяха мустаците или брадите, още от ученическите години, ме плени“, казва актьорът през 2008 г. През 1958 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) (дн. Национална академия за театрално и филмово изкуство, НАТФИЗ) – специалност „Актьорско майсторство“, в класа на проф. Кръстю Мирски

Изложбата „Тухлата“, показваща интерпретациите на тема "тухла" на 115 български съвременни художници, бе представена тази вечер в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници. Творците са поканени от куратора Христина Бобокова с писмо и тухла.

„Ако държите това писмо с една ръка, а в другата държите тухла, то вие сте сред нашите избраници", пише в поканата. "Стотици художници, съвременни артисти в България получиха преди около две години писма, започващи по този начин. Писма-покани за участие в акция, наречена „Тухлата“ и примамливото предизвикателството да върнат тухлата под формата на произведение на изкуството“, каза председателят на Съюза на българските художници Любен Генов.

„Провеждането на тази акция се случва 30 години след акцията на изкуствоведа Димитър Грозданов“, каза изкуствоведът и куратор на изложбата Христина Бобокова. Към проекта е създаден

С концерт-спектакъла Live on Broadway на Рафи Бохосян и Държавна опера - Русе завърши програмата на тазгодишния Летен оперен сезон "Сцена на вековете" във Велико Търново.

В залата на Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов“ в старата столица прозвучаха изпълнения от най-великите мюзикъли на всички времена, а публиката през цялото време възнаграждаваше с бурни аплодисменти певците и музикантите.

Бохосян, който е създател и сценарист на спектакъла, поведе зрителите през историята на мюзикъла – жанр, който обединява всякакви стилове музика. Под акомпанимента на оркестъра на Държавна опера – Русе с диригент Вилиана Вълчева той пя джаз, рок и поп, а Даниела Караиванова и Борис Луков му партнираха в някои от изпълненията.

Луков представи на публиката песен на свещника Люмиер от „Красавицата и звяра“, който дублира с гласа си в бъ

Авторът е роден в столицата. Завършил е Техникум по полиграфия и фотография, след което учи да следвам „Начална училищна педагогика“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. От 1996 година работи като фоторепортер във „Континент“. 

Първите си стъпки в професията прави като студент на страниците на „Аз-Буки“. По късно следва и Художествена фотография в Националната академия за театрално и филмово изкуство „Кръстьо Сарафов“. Щатен фоторепортер на вестник „24 часа“ е от 1999 година, а по време на работата си в Пресгрупата е имал възможността да премине през тригодишен курс по фотожурналистика на фондация World Press Photo.

„В тази професия останах благодарение на Шаварш Артин, който беше забележителен фотограф и човек. Моята първа изложба беше съвместно с него през 1997 година. Участвал съм в много други изложби, като миналата година направих своя първа самостоятелна в галерията на „Клуб на фоторепортера“, казва авторът, цитиран от Музея на фотографията в Казанлък. 

Йордан Симеонов е носител на първи награди на конкурси на Олимпус, Виваком, Прокредит Банк. Има многобройни публикации в медии – Холандия, Швеция, Великобритания, Полша, Германия и други. Член е на Съюза на българските журналисти.

Изложбата „Портрет на София“ ще остане в Казанлък до 1 юли. 

Концертите от фестивала VARNA BREEZE by EXIT през тази година ще бъдат безплатни, съобщиха от Общината в крайморския град.

Събитието започва утре, навръх празника на Варна и ще продължи до 18 август.

В социалните мрежи кметът Благомир Коцев уточни, че е постигната договорка с организаторите фестивалът през тази година да бъде безплатен за сметка на скъсяване на програмата с един ден.

Концертите ще бъдат на две сцени в района на Пантеона в Морската градина. Варненци и гостите на града ще имат възможност да чуят Dire Straits Legacy (Дайър Стрейтс), Gipsy Kings (Джипси Кингс) и Stereo MC’s. Районът около Пантеона в Морската градина ще бъде ограден с охранителни ленти. Ще бъдат изградени КПП-та и посетителите ще бъдат проверявани за опасни предмети. Самият паметник ще бъде покрит със защитна мрежа, за да бъде предпазен от инциденти и вандалски прояв

Режисьорът Благой Бойчев работи с четирима актьори по ново заглавие в Драматично-кукления театър "Васил Друмев". Репетициите по "Земята е плоска" текат от миналата седмица, премиерата се очаква през септември.

Ханох Левин е много интересен израелски драматург. Той е писал пиеси и скечове, текстове за стендъп комедия. Казват, че неговите текстове са абсурдистки, но всъщност ме привлече това, че в тях той е направил обществена сатира, заяви Благой Бойчев. В този жанр смятаме да работим. Тези скечове да ги пресъздадем като сатира, добави той.

"В момента един от основните проблеми на нашето общество е конспиративното мислене. Един от скечовете на Левин третира това дали Земята е плоска, затова съм се спрял на това заглавие за целия спектакъл. Може би подзаглавието ще бъде "джемсешън на лесните решения", допълни режисьорът.

Ханох Левин е писал във втората половина

На 14 и 15 септември габровското кино „Синеленд-Габрово“ ще се включи в инициативата „Национални кино дни“, съобщава Божидар Илиев, председател на управителния съвет "Асоциация на българските киносалони" – Сдружение, които са организатори на събитието.

В рамките на тези два дни билетите за всички прожекции в киното ще бъдат на цена от 5 лева. 

„Това ще е ежегодно събитие, с което искаме да дадем възможности на масовия зрител. Подобни събития се провеждат в цяла Европа и преминават при огромен успех“, каза още Илиев. 

Той допълни, че с тази инициатива асоциацията цели да покани в кината и хора, които от дълго време на са ги посещавали, но пазят в себе си спомена за очарованието на големия екран в тъмната кинозала.

„Искаме да напомним на зрителите, че киното е най-достъпната форма на контакт с изку

Ако не можем да приемем собственото си усамотение, ние използваме другите като щит срещу самотата си. Хората не са щит. Те имат душа и мисия, за която са тук. Това казва певецът Жан Мар по повод новата си песен Halo, чияго концертна премиера ще бъде на 17 октомври в „Тънка червена линия“ (София), когато освен бендът на Жан Мар, на сцена ще се качат и музикантите от Jin Monic.

„Halo е песен е за откриването на моята сила, моят ореол. Това, което осмисля живота ми, защото много често се губя в абсурдните изкривявания на нашата реалност“, казва Жан Мар.

Текстът и музиката са на Жан Мар, който пише Halo в период на емоционален рестарт. „За да може един човек изцяло да се свърже с друг, първо трябва да се е свързал със себе си. С демоните си, болката и антидота &

Художникът Цончо Денев празнува 70-годишен юбилей с изложба в Търговище. 

Експозицията ще представи пред ценителите на изкуството десетки произведения на Денев, рисувани през последните три години. Това каза авторът и добави, че чрез тях представя себе си. 

В биографията си Цончо Денев е записал множество участия в национални и международни изложби и пленери. Едноименната експозиция е десетата му самостоятелна изява. Щастлив е, че я представя в родния град, пред близки и приятели. 

В художествена галерия „Никола Маринов“ Денев подрежда авторски произведения. 

„Показвам моето отношение към изкуството. Стремежа си в търсенето на красивото, на линията, на детайла, на безкрайните възможностите на цвета. Тази изложба - това съм аз! Вложил съм моите знания, труд, старание, търсения, експерименти, емоции и страхове. Разкривам напълно своя свят в

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
5823
Цветни аспекти

Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“

Фотографската изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“ ще бъде открита в Музея на фотографията в Казанлък на 11 юни. Това съобщиха от културния институт.Авторът е роден в столицата.

| 06 Юни 2024, 11:28 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“
Фотографска изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“
Снимка © DFA

Фотографската изложба на Йордан Симеонов „Портрет на София“ ще бъде открита в Музея на фотографията в Казанлък на 11 юни. Това съобщиха от културния институт. 

Авторът е роден в столицата. Завършил е Техникум по полиграфия и фотография, след което учи да следвам „Начална училищна педагогика“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. От 1996 година работи като фоторепортер във „Континент“. 

Режисьорката Катя Петрова започна репетиции в Народния театър на „Някой ще дойде“ от Юн Фос.

Премиерата ще бъде на 22 ноември, съобщават от трупата. Спектакълът се реализира по линия на програмата „Театър+“.

Участват актьорите Веселин Мезеклиев, Елена Димитрова и Кире Гьоревски.

Сценографията е на Борис Далчев и Петя Караджова, а 3D мапингът – на Момчил Алексиев. Композитор е Христо Йоцов, а звуковият дизайн е на Светлозар Георгиев.

Юн Фосе e aвтор на над 30 романа, сборници с разкази, поезия, есета и детски истории. Произведенията му са преведени на над 40 езика, в това число и на български. „Някой ще дойде“ е първата му пиеса, публикувана през 1996 г. и една от най-известните сред

Венелин Христов Цанков, както е истинското му име, е роден на 7 юни 1924 г. в София. Майка му е уважавана учителка. Баща му Христо Цанков-Дерижан е роден в Габрово, но по-късно идва в София, където започва доста бърза кариера като общественик, политик и литератор. Бил е и директор на Народния театър. „Когато майка ми е била бременна с мен, баща ми е посадил онези две тополи пред Народния театър с надеждата, че аз ще имам нещо общо с този театър. Тополите и сега са там“, разказва Вили Цанков.

През 1947 г. Вили Цанков завършва Военното училище в София. В периода 1947-1950 г. учи стопански и социални науки в Софийския университет, но не завършва обучението си. Междувременно се занимава с поезия и скулптура, рисува картини, но без особен талант и в трите области. Театралното изкуството обаче го влече. Покрай своя приятелка, студ

Ставам рано и знам, че отивам на работа, ще правя дадена роля, в добро настроение съм, ще видя този и онзи… Истинска радост е. Животът на актьора е в театъра. Без него артистът е загинал. Думите са на големия български актьор Васил Попов. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Той е роден на 25 юни 1934 г. в София. От малък иска да стане актьор. По-късно, заедно с приятеля си Димитър Манчев, се записват в детската театрална школа, в профсъюзния дом „Георги Димитров“ към Министерството на транспорта. „Миризмата на лепило, с която ни лепяха мустаците или брадите, още от ученическите години, ме плени“, казва актьорът през 2008 г. През 1958 г. завършва Висшия институт за театрално изкуство (ВИТИЗ) (дн. Национална академия за театрално и филмово изкуство, НАТФИЗ) – специалност „Актьорско майсторство“, в класа на проф. Кръстю Мирски

Изложбата „Тухлата“, показваща интерпретациите на тема "тухла" на 115 български съвременни художници, бе представена тази вечер в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници. Творците са поканени от куратора Христина Бобокова с писмо и тухла.

„Ако държите това писмо с една ръка, а в другата държите тухла, то вие сте сред нашите избраници", пише в поканата. "Стотици художници, съвременни артисти в България получиха преди около две години писма, започващи по този начин. Писма-покани за участие в акция, наречена „Тухлата“ и примамливото предизвикателството да върнат тухлата под формата на произведение на изкуството“, каза председателят на Съюза на българските художници Любен Генов.

„Провеждането на тази акция се случва 30 години след акцията на изкуствоведа Димитър Грозданов“, каза изкуствоведът и куратор на изложбата Христина Бобокова. Към проекта е създаден

С концерт-спектакъла Live on Broadway на Рафи Бохосян и Държавна опера - Русе завърши програмата на тазгодишния Летен оперен сезон "Сцена на вековете" във Велико Търново.

В залата на Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов“ в старата столица прозвучаха изпълнения от най-великите мюзикъли на всички времена, а публиката през цялото време възнаграждаваше с бурни аплодисменти певците и музикантите.

Бохосян, който е създател и сценарист на спектакъла, поведе зрителите през историята на мюзикъла – жанр, който обединява всякакви стилове музика. Под акомпанимента на оркестъра на Държавна опера – Русе с диригент Вилиана Вълчева той пя джаз, рок и поп, а Даниела Караиванова и Борис Луков му партнираха в някои от изпълненията.

Луков представи на публиката песен на свещника Люмиер от „Красавицата и звяра“, който дублира с гласа си в бъ

Първите си стъпки в професията прави като студент на страниците на „Аз-Буки“. По късно следва и Художествена фотография в Националната академия за театрално и филмово изкуство „Кръстьо Сарафов“. Щатен фоторепортер на вестник „24 часа“ е от 1999 година, а по време на работата си в Пресгрупата е имал възможността да премине през тригодишен курс по фотожурналистика на фондация World Press Photo.

„В тази професия останах благодарение на Шаварш Артин, който беше забележителен фотограф и човек. Моята първа изложба беше съвместно с него през 1997 година. Участвал съм в много други изложби, като миналата година направих своя първа самостоятелна в галерията на „Клуб на фоторепортера“, казва авторът, цитиран от Музея на фотографията в Казанлък. 

Концертите от фестивала VARNA BREEZE by EXIT през тази година ще бъдат безплатни, съобщиха от Общината в крайморския град.

Събитието започва утре, навръх празника на Варна и ще продължи до 18 август.

В социалните мрежи кметът Благомир Коцев уточни, че е постигната договорка с организаторите фестивалът през тази година да бъде безплатен за сметка на скъсяване на програмата с един ден.

Концертите ще бъдат на две сцени в района на Пантеона в Морската градина. Варненци и гостите на града ще имат възможност да чуят Dire Straits Legacy (Дайър Стрейтс), Gipsy Kings (Джипси Кингс) и Stereo MC’s. Районът около Пантеона в Морската градина ще бъде ограден с охранителни ленти. Ще бъдат изградени КПП-та и посетителите ще бъдат проверявани за опасни предмети. Самият паметник ще бъде покрит със защитна мрежа, за да бъде предпазен от инциденти и вандалски прояв

Режисьорът Благой Бойчев работи с четирима актьори по ново заглавие в Драматично-кукления театър "Васил Друмев". Репетициите по "Земята е плоска" текат от миналата седмица, премиерата се очаква през септември.

Ханох Левин е много интересен израелски драматург. Той е писал пиеси и скечове, текстове за стендъп комедия. Казват, че неговите текстове са абсурдистки, но всъщност ме привлече това, че в тях той е направил обществена сатира, заяви Благой Бойчев. В този жанр смятаме да работим. Тези скечове да ги пресъздадем като сатира, добави той.

"В момента един от основните проблеми на нашето общество е конспиративното мислене. Един от скечовете на Левин третира това дали Земята е плоска, затова съм се спрял на това заглавие за целия спектакъл. Може би подзаглавието ще бъде "джемсешън на лесните решения", допълни режисьорът.

Ханох Левин е писал във втората половина

На 14 и 15 септември габровското кино „Синеленд-Габрово“ ще се включи в инициативата „Национални кино дни“, съобщава Божидар Илиев, председател на управителния съвет "Асоциация на българските киносалони" – Сдружение, които са организатори на събитието.

В рамките на тези два дни билетите за всички прожекции в киното ще бъдат на цена от 5 лева. 

„Това ще е ежегодно събитие, с което искаме да дадем възможности на масовия зрител. Подобни събития се провеждат в цяла Европа и преминават при огромен успех“, каза още Илиев. 

Той допълни, че с тази инициатива асоциацията цели да покани в кината и хора, които от дълго време на са ги посещавали, но пазят в себе си спомена за очарованието на големия екран в тъмната кинозала.

„Искаме да напомним на зрителите, че киното е най-достъпната форма на контакт с изку

Ако не можем да приемем собственото си усамотение, ние използваме другите като щит срещу самотата си. Хората не са щит. Те имат душа и мисия, за която са тук. Това казва певецът Жан Мар по повод новата си песен Halo, чияго концертна премиера ще бъде на 17 октомври в „Тънка червена линия“ (София), когато освен бендът на Жан Мар, на сцена ще се качат и музикантите от Jin Monic.

„Halo е песен е за откриването на моята сила, моят ореол. Това, което осмисля живота ми, защото много често се губя в абсурдните изкривявания на нашата реалност“, казва Жан Мар.

Текстът и музиката са на Жан Мар, който пише Halo в период на емоционален рестарт. „За да може един човек изцяло да се свърже с друг, първо трябва да се е свързал със себе си. С демоните си, болката и антидота &

Художникът Цончо Денев празнува 70-годишен юбилей с изложба в Търговище. 

Експозицията ще представи пред ценителите на изкуството десетки произведения на Денев, рисувани през последните три години. Това каза авторът и добави, че чрез тях представя себе си. 

В биографията си Цончо Денев е записал множество участия в национални и международни изложби и пленери. Едноименната експозиция е десетата му самостоятелна изява. Щастлив е, че я представя в родния град, пред близки и приятели. 

В художествена галерия „Никола Маринов“ Денев подрежда авторски произведения. 

„Показвам моето отношение към изкуството. Стремежа си в търсенето на красивото, на линията, на детайла, на безкрайните възможностите на цвета. Тази изложба - това съм аз! Вложил съм моите знания, труд, старание, търсения, експерименти, емоции и страхове. Разкривам напълно своя свят в

Йордан Симеонов е носител на първи награди на конкурси на Олимпус, Виваком, Прокредит Банк. Има многобройни публикации в медии – Холандия, Швеция, Великобритания, Полша, Германия и други. Член е на Съюза на българските журналисти.

Изложбата „Портрет на София“ ще остане в Казанлък до 1 юли. 

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.